قیمت عمده لیمو ترش جهرم

یکی از انواع محصولات مرکباتی که در ایران تولید می شود و خواهان بسیار زیادی دارد لیمو ترش می باشد. قیمت عمده لیمو ترش در مناطق جنوبی ایران بسیار استثنایی و با صرفه است، این در حالی که در قسمت های شمالی ایران به دلیل داشتن آب و هوای نامساعد برای کاشت این درخت، قیمت آن کمی بالاتر می رود. لیموترش های تولید شده در جهرم از بهترین انواع لیمو ترش هایی است که در بازار وجود دارد. این محصول را می‌توانید در اواخر فصل تابستان و شهریور ماه با قیمتی استثنایی و به صورت عمده از باغات مرکبات جهرم تهیه نمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت عمده لیمو ترش جهرم

قیمت عمده لیمو ترش

قیمت عمده لیمو ترش

لیموترش های موجود در بازار دارای خواص بسیار زیادی می باشند. لیموترش های ارگانیک نسبت به لیموترش های غیر ارگانیک خواهان بیشتری دارد و با قیمت بالاتری به بازار عرضه می شود. این محصول دارای مقادیر زیادی ویتامین سی است که برای بدن لازم و ضروری می باشد. برداشت این محصول در اواخر فصل تابستان انجام می‌گیرد و بسیاری از افراد این محصول را خریداری کرده و آبلیمو را برای زمستان خود تهیه می نمایند. قیمت لیمو ترش در فصل تابستان بسیار پایین تر از زمان های دیگر می باشد، زیرا فصل برداشت لیمو ترش در تابستان است.

این محصول با کیفیت و آبدار و خوشمزه برای طعم دادن انواع غذا ها به کار برده می شود. همچنین از این محصول برای تهیه شربت استفاده می شود تا عطش افراد را در فصل تابستان از بین ببرد. در حقیقت تهیه شربت آبلیمو یکی از موارد است که در فصل تابستان انجام می گیرد و افراد از آن بهره مند می شوند.

لیمو ترش علاوه بر این که می تواند چاشنی خوشمزه ای برای غذا ها باشد می‌تواند در کنار انواع غذاها بخصوص غذاهای چرب نیز سرو شود. این محصول خوشمزه در ایران طرفداران بسیاری دارد. همچنین در کشورهای خارجی نیز بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. در ایران بیشترین مناطق که لیمو در آن کاشت می‌شود، جنوب ایران است. به ویژه شهرستان جهرم در استان فارس که برداشت لیمو در آن در ماه شهریور انجام می گیرد. این لیمو ها بسیار خوشمزه و آبدار هستند و با داشتن پوستی نازک برای آبگیری مناسب می‌باشد.

خواص بسیار زیاد لیمو ترش برای افرادی که چربی دارند محرز می باشد اما استفاده کردن از این محصول برای افراد دیابتی با احتیاط همراه است. لیموترش دارای مقادیر زیادی قند است که برای افراد دیابتی نوع ۱ و ۲ مناسب نمی باشد. بنابراین خوردن آن باید با رعایت انجام گیرد. این در حالی است که همین محصول را افرادی که دارای چربی بسیار هستند، می توانند با خیال راحت استفاده نمایند تا در افت میزان چربی آن‌ها کمک نماید. لیمو ترش برای افرادی که دچار سرماخوردگی شده اند، بسیار مناسب است و باعث می شود تا ایمنی بدن آن‌ها بالا رود و آنتی اکسیدان های بدن را فعال می نماید.

لیمو ترش حالت اسیدی دارد و برای پوست نیز بسیار مناسب است. بسیاری از افراد که می‌خواهند پوستی سفید و شاداب و جوان داشته باشند، می‌توانند از آبلیمو استفاده نمایند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پوست های زخم شده و آسیب دیده نباید از این محصول استفاده کنند، زیرا باعث سوزش پوست در آن ها می‌شود. در هر صورت استفاده کردن از آب لیمو در انواع ماسک های خانگی برای پوست امری انکار ناپذیر است‌. برای تهیه یک ماسک خانگی مناسب می توانید مقداری شیر و چند قطره آب لیموی تازه به همراه چند قطره آب گوجه تازه را با یکدیگر مخلوط نمایید و سپس آن را بر روی پوست خود بگذارید.این ماسک علاوه بر اینکه پوست مرده را از بین می برد و باعث طراوت و روشن شدن پوست نیز می شود.

در سالهای اخیر فروش عمده لیمو ترش به شهرها و کشورهای دیگر رواج بسیاری یافته است. این محصول به دو صورت حضوری و غیرحضوری به فروش می رسد. در روش حضوری که بیشتر به صورت سنتی نیز انجام می گیرد، افراد با مراجعه به باغداران محصولات باغی را دیده و آن‌ها را سفارش می دهند و در تناژ بالا آن‌ها را خریداری می نمایند. در این روش هزینه های رفت و برگشت و هزینه های جانبی دیگر باعث بالا رفتن قیمت محصول می شود.

اما در روش غیر حضوری یا اینترنتی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است افراد با مراجعه به سایت ها و فروشگاه های معتبر اینترنتی محصول مورد نظر خود را در تناژ مشخص شده تعیین می کنند و سپس آن را خریداری می نمایند. این محصول بارگیری شده و در مقصد به دست مصرف کنندگان می رسد. در این روش بسیاری از هزینه های فرد کاهش می یابد و محصول نهایی با قیمتی مقرون به صرفه به دست مشتریان می رسد.البته کارخانه‌داران که به تهیه آبلیمو می‌پردازند یکی از خریداران عمده لیمو می باشند و آن را در حجم انبوه تهیه می نمایند.

صادرات لیمو از طریق بازرگانان و تجار انجام می گیرد. این محصول به ویژه در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و کشورهای همسایه طرفداران بسیاری دارد. البته کشورهای اروپایی همانند آلمان و فرانسه نیز این محصول را به صورت عمده از کشورمان تهیه می نمایند. خرید پیشاپیش لیمو نیز از مواردی است که توسط تجار انجام می‌گیرد و قبل از اینکه محصول به دست آید آن را خریداری و پیش خرید می نمایند تا نوسانات ارز بر روی قیمت لیمو در طول سال تاثیر چندانی نداشته باشد اما این روش دارای معایب بسیاری است که کشاورزان و باغداران کمتر به آن تن در می‌دهند.

در سال‌های اخیر لیموی خشک شده نیز توانسته است در بازارهای جهانی جایی برای خود باز کند و بسیاری از تولیدکنندگان این محصول را به صورت خشک شده به بازار وارد می نمایند. به هر صورت لیمو چه به صورت تازه، خشک شده و یا آب گرفته دارای مزایا و خواص بسیار زیاد است که انکار ناپذیر می باشد. تهیه این محصول به صورت عمده و انبوه قیمت آن را به صرفه می نماید و می‌توانید آن را با قیمتی استثنایی تهیه کنید. به ویژه اگر فصل برداشت محصول لیمو باشد، خرید آن راحت تر است و قیمت آن نیز بسیار عالی می شود. در حالی که در فصل های دیگر قیمت لیمو بالا می رود و خرید آن مقرون به صرفه نمی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.